Znajdź nas na Facebook'u ! Znajdź nas na Nk.pl ! Blog Family Tour Vimeo Family Tour

Jak odzyskać harmonię duszy i ciała?

Każdy z nas marzy o długim i spokojnym życiu. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem i urodą przez wiele lat, powinniśmy codziennie o siebie dbać. Sposobem na osiągnięcie doskonałego samopoczucia jest życie zgodne z naturalnym rytmem i w harmonii duszy i ciała.

 

Życie w zgodzie z sobą i z potrzebami naszego ciała bezpośrednio przekłada się na niezachwiane zdrowie i dobry nastrój. Jak być w harmonii z sobą? Odpowiedzi na to pytanie udziela wellness – ruch promujący zdrowy tryb życia, zapoczątkowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
 
Na filozofię wellness składają się liczne elementy, reprezentujące różne sfery naszego życia, takie jak obserwacje codzienności i jej wpływu na nasze samopoczucie, spotkania z innymi ludźmi, higiena, radzenie sobie ze stresem i kompleksowa opieka zdrowotna. O zdrowie musimy dbać każdego dnia, nie tylko wtedy gdy poczujemy się osłabieni lub złapiemy grypę. Na dobrą kondycję pracujemy co dzień, wyciągając wnioski na temat naszego otoczenia, np. jeśli każdego poranka budzimy się zmęczeni, postanawiamy zmienić rutynę snu, decydujemy się na kupno nowej lepiej dopasowanej do naszych potrzeb poduszki itp. Mogący pochwalić się doskonałą kondycją ludzie to osoby, które potrafią odprężyć się, zapomnieć o zmartwieniach i zawodowych presjach. Wiedzą, że należy im się odpoczynek i spokój, a wolny czas lubią spędzać z bliską rodziną i przyjaciółmi, gdyż są to ich grupy wsparcia, pomagające im w radzeniu sobie ze stresem.
 
Oprócz kondycji psychicznej, liczy się również kondycja fizyczna, uroda i stała dbałość o zdrowie. Sport, aktywność na świeżym powietrzu i ćwiczenia fizyczne to jednak nie wszystko. Ogromną rolę odgrywają zbilansowana dieta i zerwanie ze złymi przyzwyczajeniami takimi jak palenie papierosów, częste picie alkoholu, zbyt krótki sen, nieregularne spożywanie posiłków i siedzący tryb życia.
 
Dla zachowania równowagi między duchem a ciałem polecane są również wyjazdy do SPA, które pozwolą nam odzyskać energię. Specjaliści zatrudnieni w nich wskażą nam odpowiednią dietę oraz ćwiczenia dopasowane do możliwości naszego organizmu. Leczniczą kuracją, w której każdy może wziąć udział, jest kąpiel w wodach termalnych. Zanurzenie w gorącej wodzie o dobroczynnych dla zdrowia właściwościach przynosi wiele korzyści dla poprawienia krążenia, zmniejszenia ciśnienia krwi, usunięcia objawów reumatyzmu, zmęczenia i różnych bolesnych dolegliwości, na które skarżymy się każdego dnia.
 

- Naszym klientom chcącym żyć w zgodzie z filozofią wellness polecamy wybranie się do jednego ze słowackich resortów – mówi Grażyna Boruta, specjalistka z biura podróży Family Tour. – Kurorty w Piestanach i Bojnicach oferują rozszerzone pakiety z zabiegami przywracającymi poczucie harmonii. Sprzyjają one odbudowaniu równowagi między duszą a ciałem.
 
Wśród cieszących się największą popularnością terapii w SPA znajdują się, oprócz kąpieli w wodach termalnych, masaże relaksacyjne i pobudzające, medytacje, joga, fitness i Tai Chi. Wszystkie one sprawią, że nie tylko będziemy w doskonałym nastroju, ale również nasze ciało pozostanie w dobrej kondycji.
 
Zmiana stylu życia na zgodny z naturalnym rytmem ciała i duszy to najprostszy sposób na wyśmienite samopoczucie. Stosując się do zasad filozofii wellness, osiągniemy to, czego wszyscy najbardziej pragniemy: spokojne i długie życie w dobrym zdrowiu.

 

 

Pomóż innym nas znaleść